top of page
  • Yazarın fotoğrafıBi Moda Hayat

Beymen'in 50. Yıl Dönümü Kutlaması Kapsamında Hazırladığı 'Golden Opulence' Belgeseli İlk Gösteriminin Ardından Netflix'te Yayınlanacak


50. yıl dönümünü kutlayan Beymen, Anadolu'da lüksün 500 yıllık yolculuğunu anlatan "Golden Opulence" adlı belgeseliyle izleyicileri büyülemeye hazırlanıyor.  İlk gösterimi 17 Nisan'da İstanbul Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM) yapılan belgesel, yakında Netflix'te de yayınlanacak.


Medeniyetler Beşiği Anadolu'nun Zengin Mirası Ekrana Yansıyor


DEPOfilm yapımı olan ve yönetmenliğini Khadifa Wong'un üstlendiği belgesel, İstanbul'dan Londra'ya, Kapadokya'dan Paris'e, Ayvalık'tan Milano'ya uzanan 4 ülkede, 12 şehir ve 36 farklı lokasyonda çekildi. Anadolu'nun kültür mirasına, doğu ve batı arasındaki etkileşime ışık tutan belgesel, "Türkiye'de lüks mirasının derinliğini, Anadolu'dan Avrupa'ya uzanan etki gücünü; moda, kültür-sanat, mimari, gastronomi gibi farklı perspektiflerden" izleyicilerle buluşturuyor.


Belgesel, Anadolu'nun zengin kültürel mirasına ve bu mirasa ilham kaynağı olan 500 yıllık lüks geleneğine ışık tutuyor. Medeniyetler beşiği Anadolu'nun farklı coğrafyalarındaki tarihi mekanlar, etkileyici sanat eserleri ve el sanatları, geleneksel zanaatkarlar ve günümüzün önde gelen moda tasarımcılarının yorumlarıyla buluşuyor.


'Golden Opulence', sadece bir tarih belgeselinden öte, Anadolu'nun lüks algısını ve bu algının dünya modasına nasıl katkıda bulunduğunu inceleyen bir görsel şölen.

Victoria Beckham da Belgeselde


Belgeselde Victoria Beckham, Olivier Rousteing, Pierpaolo Piccioli, Erdem Moralıoğlu, Alfonso Dolce, Marco De Vincenzo, Edgardo Osorio, Antonio de Matteis, Brunello Cucinelli, Barnaba Fornasetti, Sevan Bıçakçı, Özgür Masur, Ayşe ve Ece Ege, Ece Şirin, Bünyamin Aydın gibi moda dünyası temsilcilerinin yanı sıra Caroline Koç, Karsu, Prof. Hülya Tezcan, Erol Sağmanlı, Levon Bağış, Tuba Büyüküstün, Maksut Aşkar, Murat Palta, Ahmet San, Derya Bengi, Nilay Örnek, Özge Samancı ve Oya Başkaya'nın da aralarında olduğu 45 isimle röportajlar yer alıyor.


Beymen Group CEO'su Elif Çapçı, belgeselin Beymen için önemini şu sözlerle ifade ediyor: 

"Beymen olarak geride bıraktığımız yarım asrı bugüne kadar sahiplendiğimiz değerlere yakışan ve tarihe not düşecek bir kutlamaya dönüştürmek istedik. 'Golden Opulence' bizim için yüzyıllar boyunca dünyaya ilham olmuş eşsiz kültür mirasımıza bir saygı duruşu. Yolumuzun kimi zaman çok kültürlülük ve mimari, kimi zaman moda ve zanaat, kimi zaman ise gastronomi ile kesiştiği belgeselimizin çok yakın zamanda global bir dijital yayın platformu ile geniş bir coğrafyada yayında olacağını paylaşmaktan mutluluk duyuyorum."

Belgeselin yönetmenliğini Khadifa Wong üstleniyor. Wong, belgeselin çekimlerinin 15 ay sürdüğünü ve 150 kişilik bir ekiple Türkiye'nin farklı bölgelerinde gerçekleştirildiğini belirtiyor.

İstanbul, Aksaray, Ayvalık, Antalya, Bodrum, İzmir ve Kapadokya gibi lokasyonlarda çekim yapılan yerlerden bazıları.


'Golden Opulence: Anadolu'da Lüksün 500 Yılı', Beymen'in 50. yıl dönümüne özel hazırlanan anlamlı bir proje. Bu belgesel, Anadolu'nun zengin kültürel mirasını ve bu mirasa ilham kaynağı olan lüks geleneğini tüm dünyayla buluşturmayı amaçlıyor.


Netflix'te yayınlandığında izleyicilere Anadolu'nun göz kamaştırıcı güzelliğini ve eşsiz kültürünü keşfetme imkanı sunacak olan belgesel, ilham verici hazinelerle dolu coğrafyamıza dair çok etkileyici hikâyeleri ve görüşleri adeta görsel bir şölen ile bir araya getiriyor. Victoria Beckham markasının kurucusu ve kreatif direktörü Victoria Beckham, Balmain Kreatif Direktörü Olivier Rousteing, Valentino'nun Kreatif Direktörlüğü'nü yapmış olan Pierpaolo Piccioli, Dolce&Gabbana CEO'su Alfonso Dolce, Brunello Cucinelli markasının kurucusu ve kreatif direktörü Brunello Cucinelli, ERDEM markasının kurucusu ve kreatif direktörü Erdem Moralıoğlu gibi dünya modasının önde gelen isimlerini buluşturan Golden Opulence: 500 Years of Luxury in Anatolia belgeseli, kültürel tarihi mirasa saygıyla Beymen'in Türkiye'ye olan armağanlarına bir yenisini daha ekliyor


Kredi Beymen: Dilan Deniz

Kredi Beymen: Arzu Kaprol

Kredi Beymen: Nil Karaibrahimgil


Kredi Beymen: Berrak Tüzünataç


Kredi Beymen: Meriç Küçük


Belgesel: Golden Opulence: Anadolu'da Lüksün 500 Yılı

  • Yayın Tarihi: Yakında Netflix'te

  • Yönetmen: Khadifa Wong

  • Konu: Anadolu'nun 500 yıllık lüks geleneği

  • Katılımcılar: Victoria Beckham, Olivier Rousteing, Pierpaolo Piccioli, Erdem Moralıoğlu, Caroline Koç, Tuba Büyüküstün, Maksut Aşkar, Serdar Gülgün, Bünyamin Aydın ve Özgür Masur

  • Beymen Kurumsal İletişim: https://www.beymen.com/

  • DEPOfilm: https://www.depofilm.com/

Comments


Top Stories

1/17
bottom of page