top of page

DeFacto ve Wiser Wash ile Sürdürülebilir Koleksiyon

Markaların sürdürülebilir yaklaşımlarına her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor. Sürdürülebilir adımlarının arasına bir yenisini daha ekleyen DeFacto, Wiser Globe iş birliği ile ekolojik ve doğa dostu yeni bir koleksiyon çıkardı.

DeFacto & Wiser Wash

Geçtiğimiz günlerde zeytin atıklarından ürettiği suni deri ile geliştirdiği koleksiyonu tanıtan DeFacto, sürdürülebilir, doğa dostu koleksiyonlarının arasına bir yenisini daha ekledi. Marka, zararlı kimyasallar ya da ponza taşlarını kullanarak üretim yapmak yerine daha sürdürebilir olan ‘Wiser Wash’ yöntemiyle ürettiği kot ve tişörtten oluşan seçenekleri tüketicilerle buluşturuyor. Doğa dostu yöntem sayesinde üretilen kotlar ile su tüketiminde yüzde 80 tasarruf sağlanırken, iklim değişikliğine sebep olan etkilerde yüzde 59 oranında azaltıyor.


Global moda markası DeFacto, sürdürebilirlik yaklaşımı doğrultusunda tekstil sektörünün vazgeçilmezi jeanlerin üretim teknolojisine daha sürdürebilir olan Wiser Wash yöntemini de ekledi. Bu doğrultudan hareketle doğa dostu DeFacto x Wiser Wash koleksiyonu jeanler Wiser Wash yöntemiyle üretilecek. Su ve diğer doğal kaynakların hızla azaldığı ve gün geçtikçe tükenen dünyamızda Wiser Wash yöntemi jeanlerin yıkama işlemi sırasında su tüketimini önemli ölçüde azaltıyor. Geleneksel yöntemlerden çok daha çevre dostu olan Wiser Wash yöntemi sayesinde jean ağartmak için normalde 16 litre su gerekirken, bu yöntem ile jean yıkama sadece bir bardak suya yani 200 ml gibi çok az bir miktara düşürüyor. Böylece Wiser Wash sayesinde su tüketiminde yüzde 80 tasarruf sağlanırken, iklim değişikliğine sebep olan etkilerde yüzde 59 oranında azaltıyor.


Doğa dostu koleksiyonda, kadın ve erkekler için ürünler var


DeFacto’nun su tasarrufunun önemine dikkat çekmek ve farkındalığını arttırmak için 22 Mart Dünya Su Gününde moda severler ile buluşturduğu ekolojik ve doğa dostu DeFacto x Wiser Wash koleksiyonu jean ve tişörtten oluşuyor. 14 parça erkek ve 10 parça da kadın ürünün yer aldığı DeFacto x Wiser koleksiyonu sürdürebilir yöntem ile üretilen jeanler ile yeşil ve mavi renklere sahip tişörtlerden oluşuyor. Bu özel koleksiyona seçili mağazalarından ve www.defacto.com ‘dan ulaşabilirsiniz.


Save water with your new Sreet One Denim
Wiser Wash

11 görüntüleme1 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page