top of page
  • Yazarın fotoğrafıBi Moda Hayat

Kiğılı ile Otizm Farkındalığını Artırmayı Hedefleyen Tişörtler

Kiğılı ve SOBE Vakfı işbirliğinden doğan Sevgiyle Renklenen Kalpler projesi otizm farkındalığını artırmayı hedefliyor.Türkiye'nin önde gelen erkek giyim markası Kiğılı, otizm spektrum bozukluğu olan bireyler için kapsamlı çalışmalar yapan SOBE Vakfı ile iş birliği yaparak toplumsal sorumluluk bilinciyle hareket etmeye devam ediyor.


Günümüzde her 36 çocuktan biri, otizm riskiyle dünyaya geliyor. Bu durum, otizm spektrum bozukluğu olan bireyler için daha kapsayıcı ve destekleyici bir ortamın oluşturulmasını önemli hale getiriyor. Bu bağlamda, Kiğılı Türkiye'nin en büyük otizm merkezi olan SOBE Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Vakfı ile yeni bir iş birliği gerçekleştiriyor.


Bu iş birliği çerçevesinde otizmli çocuklar, Kiğılı markalı beyaz tişörtlere kendi renklerini ve dünyalarını aktararak yaratıcılıklarını dış dünyayla paylaştılar. Çocukların renkli tişörtleri www.kigili.com üzerinden satışa sunularak elde edilecek gelir, SOBE Vakfı'na bağışlanacak. Bu gelirle daha fazla otizmli çocuğun eğitimine destek sağlanacak, onların hayallerini gerçekleştirmelerine, sosyal hayata entegre olmalarına ve üretken, yaratıcı bireyler olmaları için çaba gösterilecek.


SOBE Vakfı’nı ziyaret eden Kiğılı CEO’su Sena Suerdem ve Kiğılı Pazarlama Direktörü İlkay Keleş Vakıf yöneticileri ile tanışarak, otizmli çocukların ve ailelerinin ihtiyaçları ve karşılaştıkları zorluklar hakkında derinlemesine bilgi sahibi oldular.
SOBE Vakfı ile iş birliği yapmaktan çok mutlu olduklarını belirten Kiğılı CEO’su Sena Suerdem:


“Türkiye’nin öncü erkek giyim moda perakende markası olarak gerçek başarının yalnızca finansal sonuçlarda değil aynı zamanda başkalarının hayatlarında anlamlı bir fark yaratmakta olduğuna inanıyoruz. Kurumsal sosyal sorumluluğun gücünün ve topluma katkı sağlamanın öneminin bilincindeyiz. Otizmli çocuklar hayallerini “Sevgiyle Renklenen Kalpler” tişörtlerine yansıttılar. Bu proje ile otizm konusundaki farkındalığı artırmayı ve Sobe Vakfı’nın çalışmalarını daha geniş kitlelere aktarmayı amaçlıyoruz. Çocukların hayatlarını güzelleştirirken daha kapsayıcı bir toplum oluşmasına da katkıda bulunmayı hedefliyoruz.

Kiğılı “Sevgiyle Renklenen Kalpler” tişörtleri ile farkındalığı arttırmaya herkesi davet ediyoruz. Gelin, hep birlikte onların ve ailelerinin hayallerinin gerçekleşmesine katkı sağlayalım” dedi.


Kiğılı ve SOBE Vakfı, herkesi bu anlamlı amaç için el ele vermeye davet ediyor. Otizm spektrum bozukluğu olan çocukların boyadığı Kiğılı marka tişörtleri satın almak ve SOBE Vakfı’na katkı sağlamak için https://www.kigili.com/sosyal-sorumluluk/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Comments


Top Stories

1/17
bottom of page