top of page
  • Yazarın fotoğrafıBi Moda Hayat

Tekstil Geri Dönüşümü Girişimi Bloom Labs, Küresel Moda Gündemi'nin Öncü Ödülünü Kazandı!

Moda Endüstrisinde Döngüselliği Hızlandırmaya Yardımcı Olmak İçin 200.000 Dolar Yatırım Alacak


Tekstil geri dönüşümü girişimi Bloom Labs, bu yıl moda endüstrisinde inovasyonu hızlandırmaya yardımcı olmak için oluşturulan Global Fashion Agenda'nın ilk Öncü Programı ödülünü kazandı. Ödül, Bloom Labs'a 200.000 ABD Doları'na kadar özsermaye yatırımı ve ölçeklendirmeye yardımcı olacak ticari ve operasyonel destek sağlayacak.


Tekstil geri dönüşümü girişimi Bloom Labs, yün ve ipek gibi protein bazlı elyafları polyester benzeri malzemelere dönüştürebilecek bir teknoloji geliştirdi. Bu sayede, hem tekstil atıklarının azaltılmasına hem de moda endüstrisinin daha sürdürülebilir hale gelmesine katkıda bulunmayı amaçlıyorlar.


Bloom Labs'ın CEO'su ve kurucu ortağı Simardev Gulati,

"Uzun vadeli nihai hedefimiz, bir polyester ikamesi yaratmak ve petro bazlı polyesterin yerini almak için proteinleri kullanmaktır; bunu yakın gelecekte yapabileceğimize inanıyoruz" diyor.

Bloom Labs, şu anda sentetik karışımlar veya tüketici sonrası tekstil atıklarıyla çalışmıyor ancak Gulati ek araştırmalarla bunu yapmayı umduklarını söylüyor. Mevcut üretimleri pilot ölçekte ve "değer zinciri boyunca ortaklıklar oluşturmak için markaları ve fabrikaları aktif olarak bünyelerine katıyorlar" diyor. Bu yılın sonlarında ortaklıkları duyurmayı planlıyorlar.


Trailblazer ödülüyle birlikte gelen finansal desteğin ve görünürlüğün önemli olduğunu söylüyor; mentorluk ve operasyonel destek de aynı derecede anlamlıdır.

"PDS Ventures ve Pozitif Malzemeler platformunun bize geniş bir küresel tedarik zincirine ve stratejik ortaklara erişmemizi sağlayacak desteği, süreçlerimizi iyileştirmek ve sürdürülebilir inovasyonu bir sonraki seviyeye taşımak için çok önemli olacak."

Bloom Labs'ın ödülü kazanması, tekstil geri dönüşümü alanındaki önemli bir gelişmeyi temsil ediyor. Bu teknoloji, moda endüstrisinin daha sürdürülebilir bir geleceğe doğru ilerlemesine yardımcı olabilir.


YASAL UYARI:

******

Bu haber içeriği, bimodahayat tarafından yalnızca bilgilendirme amaçlı olarak hazırlanmıştır, herhangi bir tavsiye niteliği taşımaz, reklam amaçlı değildir ve herhangi bir ticari ürün veya hizmeti teşvik etmez. Bu içeriğin doğruluğu veya eksiksizliği garanti edilmemektedir ve içeriğin kullanımıyla ilgili herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.

Bimodahayat, bu haber içeriğini önceden haber vermeksizin değiştirebilir veya kaldırabilir ve bu haber içeriğinin tüm haklarını saklı tutar.

Bu haber içeriğinin herhangi bir kısmını kopyalamak, yeniden üretmek veya dağıtmak, bimodahayat'ın yazılı izni olmadan yasaktır.Comments


Top Stories

1/19
bottom of page