top of page
  • Yazarın fotoğrafıBi Moda Hayat

Divarese, Okyanus Atıklarından Geri Dönüştürülmüş Taban Teknolojisi ile Sürdürülebilir Adımlar Atıyor

Stil ve konfor denilince akla gelen isimlerden biri olan Divarese, sürdürülebilirlik misyonunu güçlendirmek ve çevresel etkiyi azaltmak için yenilikçi adımlar atıyor. Markanın bu doğrultudaki son adımı ise, okyanus atıklarından geri dönüştürülmüş taban teknolojisi ile üretilmiş yepyeni bir koleksiyon.Divarese'nin çevreye ve insana olan sorumluluğundan ilham alan bu koleksiyonda yer alan ayakkabıların dış tabanı ve ana malzemesi %100 okyanuslardaki plastik şişelerden üretiliyor. Çevre dostu materyallerin kullanımı, doğal kaynakların korunması ve plastik atıkların azaltılması amacıyla geliştirilen bu teknoloji, Divarese'nin çevresel etkisini önemli ölçüde azaltmaya katkıda bulunacak.


Sürdürülebilirliğin sadece üretim aşamasında değil, ayakkabının tamamında göz önünde bulundurulduğu bu koleksiyonda, iç materyal olarak da %100 organik pamuk kullanılmış. %100 dönüştürülmüş hafızalı iç taban* teknolojisi ile maksimum konfor sunan koleksiyon, şık ve modern tasarımlarıyla da öne çıkıyor. Koleksiyondaki sneaker modellerinin bağcıkları ise %50 dönüştürülmüş polyester ve %50 organik pamuk malzemelerden üretilmiş.

Divarese'nin okyanus atıklarından geri dönüştürülmüş taban teknolojisi ile üretilen koleksiyonu, sadece şık ve rahat olmakla kalmayıp, aynı zamanda doğaya katkıda bulunmanın da bir yolu. Bu koleksiyondan bir ayakkabı satın alarak, plastik kirliliğinin azaltılmasına ve denizlerimizin korunmasına katkıda bulunabilirsiniz.Divarese Hakkında:


Divarese, 1985 yılında Türkiye'de kurulmuş ve o zamandan beri stil ve konforu bir araya

getiren ayakkabı tasarımlarıyla öne çıkan bir ayakkabı markasıdır. Divarese, son yıllarda sürdürülebilirlik konusundaki hassasiyetini de artırarak, çevre dostu üretim yöntemlerine ve materyallere yönelmektedir.Commentaires


Top Stories

1/17
bottom of page