top of page
  • Yazarın fotoğrafıBi Moda Hayat

Küresel Moda Zirvesi 15. Yıldönümünde "Sonraki Seviyenin Kilidini Açmak" için Bir araya Geliyor


Moda endüstrisinde sürdürülebilirliği teşvik etmeye kendini adamış kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Global Fashion Agenda (GFA), 21-23 Mayıs 2024 tarihleri arasında Kopenhag'da gerçekleşecek olan Küresel Moda Zirvesi'nin 15. yıl dönümünü kutluyor. Zirve, sektör liderlerini ve paydaşlarını bir araya getirerek, sürdürülebilirlik girişimlerini ilerletmek için önemli bir platform sunuyor.


"Sonraki Seviyenin Kilidini Açmak - UNLOCKING THE NEXT LEVEL" temasıyla bu yılki zirve, modadaki sürdürülebilirlik hareketinin 15. yıl dönümünü anıyor ve hızla değişen moda ortamında sektörün gelişen önceliklerini ve zorluklarını ele alıyor.


Zirve, acil toplumsal ve çevresel sorunlarla karşı karşıya kalan moda endüstrisinin, net olumlu etkiler elde etmeye yönelik iş birlikçi çabaları ve kanıta dayalı ilerlemeyi teşvik etmeyi amaçlıyor. Önceki sürdürülebilirlik taahhütlerinin son tarihleri yaklaşırken, sektörün çevresel ayak izini ve sosyal etkisini azaltmak için iddialı eylemleri hayata geçirmesi gerekiyor.


GFA CEO'su Federica Marchionni: "Sürdürülebilirlik, çalkantılı zamanlarda bile endüstrinin dayanıklılığı için stratejik bir zorunluluktur. Küresel Moda Zirvesi, sektörün çabalarını yeniden canlandırmak ve daha sürdürülebilir bir geleceğe doğru ilerlemek için kolektif eylem potansiyelini harekete geçirmek için kritik bir platform sunuyor."


Zirve, sektör liderlerinin ve uzmanlarının sunumları, panelleri ve atölye çalışmaları aracılığıyla, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli konuları ele alacak:


  • Sürdürülebilirlikteki ilerlemeyi hızlandırmak için iş birliğini ve yeniliği teşvik etmek

  • Daha şeffaf ve sorumlu tedarik zincirleri oluşturmak

  • Döngüsel bir ekonomiye geçişi savunmak

  • Moda endüstrisinde daha adil ve kapsayıcı bir gelecek yaratmak


Küresel Moda Zirvesi 2024 hakkında daha fazla bilgi için https://globalfashionagenda.org/ adresini ziyaret edin.## Küresel Moda Zirvesi Hakkında:


Küresel Moda Zirvesi, moda endüstrisinde sürdürülebilirliği teşvik etmeye kendini adamış kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Global Fashion Agenda (GFA) tarafından düzenlenen yıllık bir etkinliktir. Zirve, sektör liderlerini, politika yapıcıları, sivil toplum kuruluşlarını ve akademisyenleri bir araya getirerek, sürdürülebilirlik için kolektif eylem ve yeniliği teşvik etmeyi amaçlamaktadır.


## Global Fashion Agenda Hakkında:

Global Fashion Agenda (GFA), moda endüstrisinde sürdürülebilirliği teşvik eden kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. GFA, sektörün çevresel ve sosyal etkisini azaltmaya yardımcı olmak için bilgi paylaşımı, iş birliği ve yeniliği teşvik eden bir platform sunmaktadır.

Comments


Top Stories

1/17
bottom of page