top of page
  • Yazarın fotoğrafıBi Moda Hayat

Schuh, Vintage Threads ile Gerçekleştirdiği Döngüsel Moda İşbirliğini Tanıttı

Ayakkabı perakendecisi Schuh, Londra merkezli vintage ve yeniden işlenmiş giyim markası Vintage Threads ile iş birliği yaparak sürdürülebilir ve geri dönüştürülmüş malzemelerden oluşan özel bir koleksiyon piyasaya sürdü.Bu sınırlı sayıda üretilen koleksiyon, Schuh'un "Tabanlarınızı Sat" geri alma programı aracılığıyla bağışlanan eski ayakkabılardan üretildi. Proje, müşterilerin eski ayakkabı çiftlerini Schuh mağazalarına bağışlamalarına,  istenmeyen ayakkabılarını para karşılığında yeni bir çiftle değiştirebilmelerine ve bu sayede geri dönüştürülmelerini veya yeniden kullanılmalarını sağlamalarına olanak tanıyor.


Koleksiyon, New Balance ve Nike gibi markaların ayakkabıları kullanılarak el yapımı olarak üretildi ve her biri 110 ila 360 ​​lira arasında fiyatlandırıldı. Koleksiyon, Schuh'un Londra'daki amiral gemisi Oxford Street mağazasında özel bir açılır küp içinde satışa sunuluyor. 2024 Dünya Günü öncesinde tanıtılacak olan 57 adet el yapımı parçanın teslimine tanık olacak.  Schuh x VT Tamir koleksiyonu Kredi: Schuh


Sürdürülebilirliğe Katkı


Schuh, bu koleksiyonu piyasaya sürerek döngüsel modaya olan bağlılığını pekiştiriyor. Koleksiyonun satışından elde edilen kârın %100'ü, World Land Trust'a bağışlanarak dünya çapında biyolojik çeşitlilik açısından önemli yaşam alanlarının korunmasına katkıda bulunacak. 2019'da başlatılan Tabanlarınızı Sat programı, yeniden satış ve geri dönüşüm için toplanmış 223 ton ayakkabı aracılığıyla halihazırda 24.000'den fazla ağacın (Kasım 2019 - Ocak 2024) World Land Trust'a bağışlanmasına tanık olmuştu.


Schuh pazarlama şefi Stephanie Legg,

“Vintage Threads ile olan ortaklığımız, sosyal sorumluluğa olan bağlılığımızın altını çiziyor. Sorumlu ürün teklifimizi genişletirken, bilinçli tüketicilerimizin taleplerini karşılamaya devam ederken, daha sürdürülebilir moda seçimleri yapılmasına da yardımcı oluyoruz ve World Land Trust'a hayır amaçlı bağışlar aracılığıyla, yalnızca geleceği finanse etmekle kalmıyor, aynı zamanda onu aktif olarak koruyoruz.” dedi.

Vintage Threads'in Katkısı


Vintage Threads'in kurucu ortağı Freddie Rose,

"Schuh ile olan bu iş birliği, özgünlüğün ve bilinçli marka değerlerimizin uyum sağladığı bir ortaklıktır. Küçük bir işletme olarak, World Land Trust'a katkıda bulunmaktan ve VT Rework parçalarımızı piyasaya sürmekten mutluluk duyuyoruz." dedi.

Neden 22 Nisan Dünya Günü?


Her yıl 22 Nisan'da kutlanan Dünya Günü, çevreyi koruma konusunda farkındalık yaratmak ve desteklemek için küresel bir fırsat. İlk kez 1970 yılında düzenlenen Dünya Günü, şu anda 190'dan fazla ülkede, milyonlarca insan tarafından kutlanıyor.  Markalar bu önemli günü, atık azaltma, yeniden kullanma ve geri dönüştürme gibi sürdürülebilirlik hedef ve projeleri vurgulamak için tercih ediyorlar


Schuh Hakkında


Schuh, 1983 yılında kurulan ve Birleşik Krallık ve İrlanda'da 122 mağazaya sahip önde gelen bir ayakkabı perakendecisidir. Şirket, çeşitli ayakkabı, giyim ve aksesuar markaları sunmaktadır. Schuh, sürdürülebilirlik konusuna bağlıdır ve "Tabanlarınızı Sat" geri alma programı gibi çeşitli girişimler yoluyla çevresel etkisini azaltmaya çalışmaktadır.


Vintage Threads Hakkında


Vintage Threads, 2016 yılında kurulan ve Londra'da iki mağazası ve Selfridges mağazasında bir satış noktası olan bir vintage ve yeniden işlenmiş giyim markasıdır. Şirket, benzersiz ve birebir yeniden işlenmiş koleksiyonlarıyla vintage kıyafetlere yeni bir hayat vermeyi amaçlamaktadır. VT Rework stüdyosu, 2019 yılında açılmış ve markanın sürdürülebilirlik konusuna olan bağlılığını daha da pekiştirmektedir.


World Land Trust Hakkında


World Land Trust, dünyanın biyolojik açıdan en önemli ve tehdit altındaki yaşam alanlarını korumaya adanmış uluslararası bir koruma yardım kuruluşudur. Kuruluş, habitat satın alma, habitat yönetimi ve türlerin korunması gibi çeşitli programlar aracılığıyla koruma çabalarını desteklemektedir.

 

Comments


Top Stories

1/17
bottom of page