top of page
  • Yazarın fotoğrafıBi Moda Hayat

Esmod International, Çevresel ve Sosyal Sorumluluk alanında ISO Sertifikasını Aldı

Paris'in prestijli moda okulu Esmod International, Fransız Standardizasyon Derneği AFNOR tarafından prestijli 'Progression 1 yıldız' ISO26000 CSR etiketini elde ederek gezegenin koruyucularından biri oldu.

Tasarımcı: @anais.ribot (promo 2023; uzmanlaşma Creator Luxe - Fotoğrafçı: Diego Leance


Kurumsal sosyal sorumluluk (CSR) açısından performansının ölçülmesi ve daha sorumlu ve kapsayıcı bir moda için öğrencilerine kendini adamış bir oyuncu olarak konumlandırması ile bilinen Esmod'un bu sertifikası, kurumun moda endüstrisinde sürdürülebilir uygulamaları teşvik etme ve öğrencilerini geleceğin sorumlu liderleri olma konusunda güçlendirme konusundaki kararlılığının altını çiziyor.


ISO sertifikası, Esmod'un yalnızca kendi operasyonlarında değil, aynı zamanda geleceğin moda profesyonellerini sektörün ekolojik geçişini yönlendirmek için ihtiyaç duydukları araçlarla donatma misyonunu ve çevresel ve sosyal sorumluluğa olan bağlılığını da onaylıyor.

Esmod basın açıklamasında "Esmod International için bu etiket sadece tanınmaktan çok daha fazlası. Bu bizi, öğrencilerimize daha sorumlu ve kapsayıcı bir moda ortamında ilerlemek için gerekli bilgi ve becerileri sağlamaya kararlı, kilit bir oyuncu olarak konumlandırıyor." diye belirtti.

Kaynak : ESMOD


Üç yıl geçerli olan sıkı sertifikasyon süreci, sürdürülebilir kalkınma hedeflerinin 55 kriterine dayanan titiz bir değerlendirmeyi, okul uygulamalarının kapsamlı bir incelemesini ve Esmod'un faaliyetlerinin sosyal, çevresel ve ekonomik etkileri üzerindeki kontrolünü gösteren kanıtların kapsamını içeriyor. AFNOR sertifikası yalnızca Esmod'un mevcut çalışmalarını onaylamakla kalmıyor, aynı zamanda okulu daha sürdürülebilir ve sosyal açıdan bilinçli bir geleceğe doğru yolculuğuna devam etmeye de teşvik ediyor.


Bu başarı, Esmod International için önemli bir kilometre taşına işaret ediyor ve sorumlu moda eğitiminde lider konumunu sağlamlaştırıyor. Esmod, sürdürülebilirlik ilkelerini müfredatına entegre ederek öğrencilerini moda endüstrisi için daha etik ve çevreye duyarlı bir geleceğin arkasındaki itici güç olmaya hazırlıyor.

Comments


Top Stories

1/17
bottom of page